Hakkımızda

Hakkımızda

1974 yılında, Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde yol ve alt yapı müteahhitliği ile iş hayatına atılan firma, 1980’li yıllarda Orta Karadeniz Bölgesinde Ünye ve Fatsa civarlarında Bentonit Maden yataklarının tespit edilmesi ile Bentonit Madeni Ocak İşletmeciliği alanına yönelmiştir. Firmanın, 1986 yılında başlayan Bentonit Madeni Ocağı çalışmaları serüveni, 2008 yılında Komple Bentonit Madeni Ocak İşletmeciliğine dönüşmüş ve 2015 yılı başlarında Kedi Kumu Üretimi konusunda ilk adımını atmıştır. 2016 yılı ortalarında Fatsa/Türkiye’de Kedi Kumu Üretimi ve Paketleme Tesisini devreye almıştır.

Bölgedeki en yüksek kalite ve rezerve sahip Beyaz Kalsiyum Bentonit Ocağından temin edilen hammadde kullanılmaktadır. Kedi Kumu Üretim Prosesinde kullanılan ileri teknojiye sahip olan Firma,  Bölgenin en kaliteli butik Kedi Kumu Üretimini gerçekleştirmektedir. İşletmenin Kedi Kumu Üretim kapasitesi bulk olarak yıllık 50.000 ton’dur. Üretim kapasitesi paketleme ünitesiyle kombine edilmiştir.

NETAŞ MADENCİLİK, vizyonu ve misyonu gereği, bünyesinde kurulan kapsamlı bir laboratuvar ile Bentonit ile ilgili pazar araştırmalarına ve Seramik, Kozmetik ve Kedi Kumunda  Ar-Ge ve İnnovasyon çalışmalarına devam etmektedir.